Kyokushin

Maj 24

Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Gdyni

Pobierz jako: PDF 2011 godz. 08:54 napisał Pan Administrator

img_0097W sobotę 21 maja 2011 w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK. Mistrzostwa swym zasięgiem obejmują kluby z czterech województw Polski Północnej. W tym roku gościnnie w zawodach wzięli udział zawodnicy z Kaliningradu.

W Mistrzostwach wzięła również udział reprezentacja naszego klubu zarówno w konkurencjach juniorów jak i seniorów. Do zawodów zgłosiła się liczna grupa zawodników z Torunia ale tuż przed zawodami z mało jasnych przyczyn kilka osób wycofało się. Szkoda gdyż była to ciekawa impreza sportowa.

Każdy z naszych startujących zawodników na matach Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podszedł do zawodów z pełnym zaangażowaniem. W konkurencjach kata każdy ze startujących dotarł do grupy finałowej. W rezultacie toruński klub w klasyfikacji drużynowej zajął I miejsce w kata.

Wyniki naszych zawodników w kata:

do 10lat - Mikołaj Wilento IV miejsce

do 14lat - Marcelina Grabowska I miejsce, Weronika Krajewska II miejsce, Katarzyna Socha IV miejsce, Denis Załęcki IV miejsce.

do 16lat - Bogdan Sojka I miejsce

open - Ewa Jarosz I miejsce

W kumite juniorów w finałach walczyło 4 naszych zawodników. Denis Załęcki w kategorii 13-14lat -55kg zajął II miejsce. W konkurencji dla dziewcząt niepokonana okazała się trójka dziewcząt: Marcelina Grabowska I miejsce, Weronika Krajewska II miejsce, Katarzyna Socha III miejsce. W kategorii 17-18lat dziewcząt walkę finałową wygrała Barbara Muzalewska zdobywając I miejsce.

W konkurencji kumite seniorów torunianie również pokazali się z dobrej strony. W kategorii open kobiet powróciły na matę dwie nasze zawodniczki, które spotkały się w walce finałowej. Agnieszka Kowalska wygrała zajmując I miejsce a Ewa Jarosz II miejsce.

Świetnie w kumite seniorów zadebiutował Hubert Maciejewicz. Przegrał jedynie walkę z Rosjaninem z Kaliningradu o wejście do finału. W rezultacie stoczył 4 walki w tym dwie walki zakończył przed czasem i zajął III miejsce. Walka finałowa tej kategorii rozegrana została pomiędzy Dawidem Jędryką a Fedorem Gorbatovem z Kaliningradu. W tej walce toruński zawodnik walczył świetnie taktycznie nie dopuszczając rosyjskiego zawodnika do kontaktu i utrudniając mu wszelkie kontry. W rezultacie po dogrywce sędziowie wskazali na zwycięstwo Dawida i tym samym zdobył I miejsce. W kategorii ciężkiej +80kg Łukasz Jóźwiak wywalczył II miejsce a Marek Napierała III miejsce.

W klasyfikacji drużynowej kumite nasz Klub zajął I miejsce.

Za najlepszego zawodnika turnieju według sędziego głównego shihana Bogusław Jeremicza i pozostałych sędziów uznany został Dawid Jędryka.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą postawę OSU!!!

Udział w tych zawodach tak licznej drużyny był możliwy dzięki wsparciu UM w Toruniu za co dziękujemy OSU!!!