RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Wrz 10

Modern Combat w Dojo

Pobierz jako: PDF 2012 godz. 12:36 napisał Pan Administrator

mc3W piątek 7 września w naszym Dojo gościł Mirosław Kuświk 10dan specjalizujący się w systemie Modern Combat. Kiedy rozpoczynał naukę sztuk walki w latach 70-tych również trenował karate kyokushin, które jak podkreśla dało mu bazę i upór w dążeniu do celu. Obecnie jest specjalistą w kilku odmianach sztuk i systemów walki wykorzystywanych głównie w służbach mundurowych. 

Ćwiczący mieli okazję zapoznać się i przetrenować kilka sposobów obrony przed uderzeniami pięścią, trzymaniem, atakiem uzbrojonego napastnika w nóż i pistolet. Soke Mirosław podkreślał, że nie ma jednego sposobu na skuteczne obronienie się a kluczem do tego jest praktyka. W sytuacjach ekstremalnych człowiek powinien zachować rozsądek i umieć ocenić sytuację. Nawet najwięksi specjaliści przegrywają gdy twierdzą, że nikogo się nie boją i są zbyt pewni siebie.

Trening minął szybko a im więcej ćwiczono tym więcej zadawano pytań i szukano rozwiązań na różne sytuacje... W przyszłości planowane jest o wiele dłuższe spotkanie z ppłk. Mirosławem Kuświkiem .