Kyokushin

Kwi 12

Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK

Pobierz jako: PDF 2008 godz. 22:13 napisał Pan Administrator

mpfkk2008_cd1W sobotę 12 kwietnia 2008 r. w Hali MOSiR w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do.

W mistrzostwach wzięło udział 171 zawodników z 20 klubów PFKK. Mistrzostwa rozpoczęły się od rywalizacji w 6 kategoriach kata. Nasz klub reprezentowało w tej konkurencji 7 zawodników, którzy po rundzie eliminacyjnej zakwalifikowali się do grona 8 finalistów. Najlepsze wyniki osiągnęli: do lat 12 Marcelina Grabowska zdobyła tytuł mistrzowski, Paulina Grochowalska zajęła III miejsce, do lat 16  Monika Górzkowska zajęła IV miejsce.

Po zakończeniu konkurencji kata przystąpiono do rywalizacji w kumite na 2 matach. W kumite nasz klub reprezentowało 3 zawodników. Barbara Muzalewska w kumite 14-15lat +50kg po 3 walkach zdobyła tytuł wicemistrzowski.

W podsumowaniu drużynowym zwyciężyła reprezentacja Turku przed Malanowem i Gdańskiem. Organizatorem mistrzostw był Gdański Klub Kyokushin Karate oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali shihan Bogusław Jeremicz 5 dan oraz Pani Edyta Kondracka Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Nagrody zawodnikom oprócz w/w wręczał również gość specjalny Pan Ryszard Zieniawa 8 dan judo.