Kyokushin

Gru 19

Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej PFKK w Mielcu

Pobierz jako: PDF 2013 godz. 15:28 napisał Pan Administrator

zdj Jozefa (1)W sobotę 14 grudnia 2013 odbyły się w Mielcu Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej. W tych zawodach wzięła również udział nasza skromna ekipa Toruńskiego Klubu Karate kyokushin. Świetnie zaprezentowali się w pojedynkach na macie Marcin Czajkowski i Łukasz Jóźwiak – zdobywając tytuły Mistrza Polski Południowej.

Organizatorem turnieju był Mielecki Klub Shinkyokushin SAIHA kierowany przez Andrzeja Wolskiego 3 Dan. Mistrzostwa zostały rozegrane w Hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum Nr 2. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Mieleckiego – Pan Andrzej Chrabąszcz.

W turnieju wzięło udział 137 zawodników z 19 klubów głównie z regionu południowej polski reprezentujących różne organizacje kyokushin. W zawodach również wzieli udział zawodnicy z kilku klubów spoza regionu i z Kaliningradu. Turniej rozegrano w konkurencji kumite juniorów i seniorów.

Toruń reprezentowało trzech zawodników.

Bogdan Sojka zadebiutował w kumite seniorów do 70kg. W pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem z Końskich. Po trudnym pojedynku uległ przyszłemu, jak się okazało, zwycięzcy turnieju w tej kategorii wagowej.

Marcin Czajkowski powrócił po długiej nieobecności na matę walcząc w kategorii do 80kg. Doświadczenie zebrane z wielu turniejów pozwoliło kontrolować pojedynki z przeciwnikami, kończąc je przed czasem. Marcin walczył w swoim stylu odbiegającym znacznie od stylu walki przeciwników. Tym samym wygrał kategorię i został uhonorowany tytułem najlepszego zawodnika mistrzostw.

Łukasz Jóźwiak walczył w kategorii ciężkiej powyżej 80kg. Pierwsza walka była dość nerwowa i została powtórzona w wyniku niezamierzonego faulu przeciwnika. Drugi pojedynek również nie należał do łatwych ale tym razem Łukasz w lepszy sposób kontrolował ataki przeciwnika zmuszając go do poddania się w dogrywce. Tym samym wygrał swoją kategorię wagową.