Kyokushin

Mar 19

Mistrzostwa Polski Północnej 2015

Pobierz jako: PDF 2015 godz. 18:09 napisał BR

Zlocieniec (146)14 marca w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej PFKK. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów członkowskich PFKK i innych klubów kyokushin karate. Turniej rozegrano w konkurencjach kata i kumite juniorów, seniorów. Bardzo dobrze prezentowali się zawodnicy naszego klubu zarówno w kata jak i kumite. W podsumowaniu drużynowym nasz klub zdobył dwa puchary za I miejsce w kata i II miejsce w kumite!!!

Turniej zorganizował Klub Walki Washi ze Złocieńca prowadzony przez Daniela Sobeckiego 1dan w Hali Widowiskowo Sportowej ul. Okrzei 9 w Złocieńcu. W zawodach wzięło udział 158 zawodników z 16 klubów. Po raz pierwszy na tych zawodach rozegrano kumite 9-10lat. Startujący juniorzy we wszystkich kategoriach prezentowali dobrą postawę. Walki prowadzone były z dużym zaangażowaniem nawet jeżeli przebieg nie był zbyt korzystny dal nich. W rezultacie wielu naszych zawodników zajęło miejsca na podium. Zwycięzcy nagradzani byli dyplomami i okolicznościowymi pucharami.

Wyniki indywidualne zawodników z Torunia:

Jagoda Neumann – III miejsce w kata do 10lat,

Błażej Szymański – I miejsce w kata do 12lat, III miejsce w kumite -43kg 11-12lat,

Mariusz Korcala – I miejsce kumite seniorów -80kg +35lat

Miejsca czwarte w swoich kategoriach zajęli: Oliwia Niejadlik, Michał Pater i Tomasz Lubieński.

Dodatkowo puchar dla najmłodszego zawodnika odebrał Adrian Żak :)

Zawodników do mistrzostw przygotowywali Artur Wilento, Andrzej Poczwardowski i Piotr Binkowski.

Udział w Mistrzostwach możliwy był dzięki środkom uzyskanym z dotacji Urzędu Miejskiego w Toruniu oraz firmie Agro Perfect.