Kyokushin

Kwi 27

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat w Kaliszu

Pobierz jako: PDF 2015 godz. 07:57 napisał Pan Administrator

Kalisz (16)sobotę 25 kwietnia w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club kierowany przez Tomasza Jeżyka 1dan.  Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach: kata oraz kumite z podziałem na juniorów i seniorów. Drużyna Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin zajęła II miejsce w podsumowaniu drużynowym.

Turniej rozpoczął się od konkurencji kata. Konkurs kata odbył się w trzech rundach. Po każdej rundzie następowały przetasowania na czele najlepszych. Przed rundą finałową prowadził Dawid Jędryka. Niestety w ostatniej prezentacji drobny błąd w wykonaniu kata spowodował, że w rezultacie nasz zawodnik zajął II miejsce. Czwarte miejsce tuż przed najlepszymi tego dnia zajął Bogdan Sojka.

W konkurencji kumite nasze juniorki walczące w kategorii +65kg wywalczyły: II miejsce - Marcelina Grabowska i III miejsce - Katarzyna Socha.

W konkurencji kumite seniorów kobiet +65kg tytuł mistrzowski wywalczyła Monika Wierzbowska. W kumite mężczyzn kategoria -90kg była konkurencja toruńską. W finale spotkali się Łukasz Jóźwiak i Rafał Maciejewski. Walka rozstrzygnęła się w pierwszej minucie pojedynku. Precyzyjne trafienie w techniką nożną w łydkę zakończyło walkę przed czasem dając tytuł mistrzowski Rafałowi Maciejewskiemu a Łukaszowi Jóźwiakowi II miejsce. W kategorii ciężkiej wystąpił Andrzej Poczwardowski, który niestety nie mógł z powodu kontuzji stoczyć walki finałowej zajmując w ten sposób II miejsce.

Walki sędziował min Bogdan Rynkiewicz, który również pełnił rolę kierownika drużyny.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski PFKK był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Toruniu oraz firmie Agro Perfect – serdecznie dziękujemy OSU!!!