Kyokushin

Gru 3

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16

Pobierz jako: PDF 2015 godz. 21:57 napisał BR

tor2W sobotę 28 listopada w Międzyzdrojach odbyły się XI Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK. W Mistrzostwach wzięło udział 150 zawodników z 27 klubów. Organizatorem zawodów był Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido. Zawodnicy startowali w konkurencjach z podziałem na trzy kategorie wiekowe w kata oraz dodatkowo z podziałem na kategorie wagowe w kumite. W zawodach wzięli udział juniorzy z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Tym razem w podsumowaniu drużynowym nie zdobyliśmy pucharu nie mniej start zawodników można uznać za udany - 2 złote i 2 brązowe medale...

W kata tytuł Mistrzyni Polski do lat 14 zdobyła Zuzanna Mowińska. Rywalizacja dziewcząt w tej konkurencji trwała do samego końca. O wyniku zadecydowała ostatnia runda pokazów. Równy poziom prezentacji kata Zuzanny zadecydował o jej zwycięstwie!

Dramatyczny przebieg miała konkurencja kumite 11-12lat do 43kg, w której startował Błażej Szymański. W tym roku po raz pierwszy zawodnicy tego rocznika walczyli bez korpusów. Czasami walki kończyły się przed czasem przez skuteczne trafienia na strefę chudan. Tak też zakończyła się walka Błażeja o wejście do finału. Opiekun a zarazem trener podczas tych zawodów Piotr Binkowski miał wątpliwości czy Błażej zdoła jeszcze wyjść do walki o 3 miejsce. Zdecydował się walczyć do końca i w skuteczny i przemyślany sposób wygrał pojedynek zdobywając III miejsce i brązowy medal.

W kategorii ciężkiej 13-14lat +65kg walczył Kacper Czołgowski. Wszystkie walki wygrał z dużą przewagą zdobywając złoty medal i tym samym obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski!!

W tej samej kategorii wiekowej walczyła Klaudia Kuligowska, która debiutowała na zawodach kyokushin karate. Klaudia trenuje w sekcji klubu w Chełmży. Wcześniej ćwiczyła shotokan karate. Sporo wysiłku kosztowało ją przygotowanie do zawodów i do walki w formule kontaktowej. Praca opłaciła się – Klaudia przegrał tylko jedną walkę i tym samym zdobyła brązowy medal mistrzostw zajmując III miejsce w kategorii +60kg.

Zawody sędziowali min Andrzej Poczwardowski i Bogdan Rynkiewicz. Zawodnikami opiekowali się Piotr Binkowski i Monika Wierzbowska.

Udział w Mistrzostwach został wsparty przez Urząd Miasta Torunia.

Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu dla firmy Agro-Perfect.