Kyokushin

Cze 15

Mistrzostwa Austrii 2017

Pobierz jako: PDF 2017 godz. 13:42 napisał Pan Administrator

DSC_734611 czerwca w Wiedniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Austrii Sinkyokushin. Organizatorem była Austriacka Organizacja Shinkyokushin kierowana przez shihan Marka Kubka 5dan. Turniej ma swoją kilkuletnia tradycję. W tym roku w zawodach wystąpiło 114 zawodników z Austrii, Grecji, Niemiec, Węgier, Czech, Serbii, Hiszpanii, Szwecji i Polski. Wśród zawodników polskich byli również reprezentanci Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Dwóch toruńskich zawodników wywalczyło tytuły mistrzowskie! Kacper Czołgowski startujący w kategorii cadet 15-16lat +75kgDSC_6682 zajął I miejsce, w tej samej kategorii wiekowej do 75kg Jakub Zieliński zajął III miejsce, Adam Witkowski (instruktor klubu) w kategorii senior +35lat -80kg zajął I miejsce.

Turniej stał na dobrym poziomie. Zawodnicy mieli okazję zmierzyć pod koniec sezonu z ćwiczącymi kyokushin z różnych organizacji karate. W wolnej chwili uczestnicy wyjazdu zwiedzali ciekawe miejsca w Wiedniu.

Sędziom głównym turnieju był shihan Bogusław Jeremicz 5dan a sędziom technicznym shihan Artur Wilento 5dan. W turnieju sędziował również Adrian Moczulak 2dan.