Kyokushin

Kwi 21

Mistrzostwa Polski PFKK - Gdańsk 2007

Pobierz jako: PDF 2007 godz. 19:33 napisał Pan Administrator

W sobotę 21 kwietnia w Gdańsku zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Do Gdańska przyjechało ponad 90 zawodników z niemal wszystkich klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do.

Turniej rozegrany został w dwóch konkurencjach - Kata oraz Kumite seniorów oraz juniorów w wieku 17-18lat z podziałem na kategorie wagowe. Organizatorem Mistrzostw był Gdański Klub Kyokushin Karate oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku. Mistrzostwa odbyły się w hali MOSiR-u przy ul. Kołobrzeskiej. Oprócz konkurencji mistrzostw można było zobaczyć pokazy sztuk walki przygotowane przez zawodników GKKK oraz pokazy grup tanecznych z Pałacu Młodzieży.

Toruński Klub Karate Kyokushin reprezentowała drużyna w składzie 11 osobowym. Nasza ekipa stanęła przed trudnym zadaniem obrony tytułu Mistrzowskiego. W poszczególnych konkurencjach rywalizacja była trudna.

W konkurencji kata kobiet Anna Urbańska zdobyła tytuł mistrzowski, natomiast Rafał Brzóskiewicz w kata mężczyzn zajął III miejsce.

Największe emocje przyniosła jednak konkurencja kumite. W tym roku silnie zostały obsadzone wszystkie kategorie wagowe.

W konkurencji juniorów Adrian Szwaracki w kategorii do 75kg zajął I miejsce, natomiast w kategorii +75kg Łukasz Jóźwiak II miejsce.

Najciekawsze były walki seniorów. W kategorii do 70kg wystąpiło trzech zawodników z Torunia: Przemysław Paczewski przegrał swoją walkę eliminacyjną natomiast Marcin Czajkowski i Sławomir Kłosiński spotkali się z sobą w pojedynku finałowym. Szczególnie przebojowo swoje walki toczył Marcin Czajkowski kończąc dwie swoje walki przed czasem. W pojedynku o tytuł mistrzowski jednak zwyciężyło doświadczenie. Mistrzem Polski został Sławomir Kłosiński a tytuł vice mistrzowski wywalczył Marcin Czajkowski.

W kategorii do 80kg walczyli Dawid Jędryka który odpadł w eliminacjach oraz Andrzej Poczwardowski, który po 3 dogrywkach!! przegrał pojedynek finałowy zajmując II miejsce w tej kategorii.

W kategorii +80kg walczył Rafał Maciejewski – niestety przegrał zacięty pojedynek eliminacyjny.

W kumite kobiet do 60kg walczyła Justyna Kozłowska która debiutowała na zawodach takiej rangi. Po trzech pojedynkach zajęła IV miejsce.

Ostatecznie Drużyna Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin obroniła tytuł i została najlepszą drużyną Mistrzostw!!!