Kyokushin

Mar 24

Puchar Europy Kyokushin-kan Szentes (Węgry)

Pobierz jako: PDF 2007 godz. 19:36 napisał Pan Administrator

24 marca w sobotę w Hali Sportowej w Szentes odbył się Puchar Europy Kyokushin-kan. Turniej zorganizowała Węgierska Organizacja Kyokushin-kan Karate na czele z sensei Sandor Brezovai 4 dan. W tym samym dniu odbyła sie Olimpiada Karate Juniorów z udziałem węgierskich organizacji Kyokushin, które reprezentowali Kalman Furko 6 dan ( Shinkyokushin ), Istvan Adamy 7 dan ( Kyokushin Budokai ), Jozef Borza 6 dan ( Kyokushin Matsushima ) i wspomniany już wcześniej Sandor Brezavai 4 dan ( Kyokushin-kan ).
Po olimpiadzie rozpoczął się Puchar Europy z udziałem zawodników organizacji Kyokushin-kan, ale również startowali zawodnicy innych organizacji. Dużą klasę pokazali zawodnicy rosyjscy, którzy wygrali w znakomitym stylu swoje walki w poszczególnych kategoriach wagowych. Nasza kadra pokazała się z dobrej strony zwłaszcza w eliminacjach.

Z polskich zawodników najlepiej spisali się Filip Moszyński -70kg ( Gdańsk ) i Przemysław Łuczak +80kg ( Zduńska Wola ), którzy zajęli w swoich kategoriach trzecie miejsca.

Toruńscy zawodnicy mieli mniej szczęścia: Sławomir Kłosiński i Piotr Binkowski przegrali pierwsze pojedynki natomiast Andrzej Poczwardowski i Mariusz Rudziński w drugich walkach. Katarzyna Bogdan stoczyła trzy walki ale podczas pierwszego pojedynku uległa kontuzji co nie pozwoliło jej kontynuować walk.

W czasie turnieju odbyły się bardzo interesujace pokazy w wykonaniu sensei Sandora Brezavai i Natana Ligo ( USA ), shihana Jozefa Borzy oraz Masahiro Kaneko i sensei Shichijima.

Gościem honorowym był Kancho Hatsuo Royama 9 dan, który w niedzielę poprowadził seminarium szkoleniowe.