Kyokushin

Kwi 4

Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do

Pobierz jako: PDF 2009 godz. 12:24 napisał Pan Administrator

Radom2009_cd1W sobotę 4 kwietnia w Hali Sportowej Politechniki Radomskiej odbyły się VI Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushinkan.

Toruński Klubu Karate Kyokushin reprezentowało 5 zawodników w kumite.

W kategorii lekkiej -70kg wystąpiło 2 zawodników:

Sławomir Kłosiński i Adam Witkowski po wygranych walkach eliminacyjnych spotkali się w pojedynku finałowym o tytuł mistrzowski. Po dwóch dogrywkach sędziowie zdecydowali o przewadze Sławka, który obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski w kategorii -70kg, Adam Witkowski uzyskał tytuł Wicemistrza.

W kategorii średniej do 80kg również walczyło naszych dwóch zawodników: Andrzej Poczwardowski wszystkie swoje walki rozstrzygnął przed czasem i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski. Drugi nasz reprezentant Dawid Jędryka pojedynek eliminacyjny wygrał przez wazari, niestety kolejne walki przegrał ostatecznie zajmując IV miejsce.

W kategorii do 90kg walczył Łukasz Jóźwiak dla, którego był to debiutancki start w zawodach seniorów. Nasz zawodnik pokazał się z dobrej strony ostatecznie wywalczył III miejsce.

W podsumowaniu  Toruń po raz 5 został Drużynowym Mistrzem Polski Seniorów w Kumite.