Kyokushin

Lis 16

Mazovia Open 2009

Pobierz jako: PDF 2009 godz. 10:00 napisał Pan Administrator

b.800.0.0.0.stories.baner-mazovia-2wwwW Grodzisku Mazowieckim 14 listopada 2009 odbył się Międzynarodowy Turniej Karate w formule knockdown. Turniej zorganizowali UKS Sparta sekcja shinkyokushinkai kierowana przez sensei Tomasza Basiaka 3dan i Ośrodek Sportu w Grodzisku Mazowieckim. Zawody zostały rozegrane w kilku konkurencjach: przed południem kumite juniorów, pierwszego kroku i old masters, natomiast po południu kumite seniorów. Turniej był otwarty dla wszystkich organizacji i klubów karate. Oprócz zawodników z Polski w zmaganiach wzięli udział zawodnicy z Holandii, Szwecji i Litwy.

Zawody zostały rozegrane na dwóch matach. Szczególnie ciekawe były walki seniorów gdzie zarówno mężczyźni jak i kobiety reprezentowały dobry poziom wyszkolenia.

Reprezentantami Torunia byli zawodnicy z naszego klubu: Andrzej Poczwardowski, Adam Witkowski i Marcin Czajkowski.

Adam walczył w kategorii -70kg. W rundzie eliminacyjnej pierwszą walkę wygrał po dwóch dogrywkach niestety w walce o wejście do półfinału przegrał na punkty.

Marcin Czajkowski i Andrzej Poczwardowski walczyli w kat -80kg.

Dla Marcina był to debiut w kategorii średniej. Dwie walki eliminacyjne wygrał kończąc je przed czasem przez ippon.

Andrzej Poczwardowski kończył wszystkie swoje walki w dość krótkim czasie wygrywając przez ippon za co uzyskał tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju. W finale nasi zawodnicy walczyli przeciwko sobie. Walka była wyważona choć nie pozbawiona silnych i zdecydowanych akcji i ciosów. W rezultacie w połowie walki silne trafienie Andrzeja zakończyło pojedynek na jego korzyść. Andrzej Poczwardowski zdobył I miejsce a Marcin Czajkowski II miejsce.